svatební hry

Svatební noviny

Jedná se o drobnou pozornost od novomanželů, díky které se mohou zabavit i hosté, kteří se neradi účastní skupinových veselí. Přečtou si váš životní příběh, rozhovory se svědky či zajímavé informace o svatbách. Do novin se určitě hodí program dne, menu nebo klidně i křížovka na míru.

Svatební tombla

Tombolu zná každý z plesů a tancovaček. Svatební tombola je odlišná v tom, že se hraje o vtipné věci. Hlavní cenou bývá polibek od ženicha a nevěsty či nevěstin podvazek. Ostatní vtipné ceny bývají schovány pod honosnými názvy. Inspirujte se níže v tabulce.

Novomanželský kvíz

Novomanželé si vyzují boty a každý vezme do jedné ruky svou botu a do druhé botu svého partnera. Sedí zády opřeni o sebe a boty jsou uspořádány tak, aby měli na to samé straně stejnou. Koordinátor, svědci, DJ nebo kdokoliv určený, klade novomanželům otázky a oni na ně odpovídají tak, že zdvihnou do vzduchu botu toho, jehož jméno chtějí říci. Důležité je, abyste to počtem otázek nepřehnali a nepokazili tak zábavu. Ideální počet je 15-20 otázek. Otázky si můžete stáhnout zde.

Dražba podvazku

Nevěstin podvazek můžete vydražit. Podvazek nejčastěji draží svědek, který má roli vtipného moderátora. V tomto případě radíme nevěstám, aby měly podvazky dva – jeden pro dražbu a druhý pro ženicha na další zábavné hry. Nebo si ženich vydraží podvazek sám?

Poznej partnera

Tato hra má několik obměn a je pouze na vás, která se vám bude líbit nevíce. Princip je jednoduchý. Novomanželé musí poslepu poznat svoji drahou polovičku pohmatem mezi dalšími dobrovolníky. Klasicky nevěsta poznává ženicha podle pozadí a ženich poznává nevěstu podle kotníčku. Hra může mít několik úrovní obtížnosti. Zkuste nevěstu poznat podle ouška či ženicha podle hlavy zamaskované čepicí a brýlemi.

Tanec okolo židlí

Do volného prostoru se do kruhu postaví libovolný počet židlí a vybere se stejný počet hostů, včetně novomanželů. Všem se vysvětlí princip hry. Jakmile se pustí hudba, mají účastníci za úkol tancovat okolo židlí. Jakmile se hudba vypne, je potřeba získat své místo k sezení. Při prvním pokusu se usadí všichni, ale ihned se jedna židle odebere. Při každém dalším zastavení hudby na někoho židle nezbude a ten vypadává. Ze zbylých židlí se opět jedna židle odebere a tak se pokračuje až do chvíle, kdy zbude jedna židle a dva soutěžící, kteří tančí okolo. Hra je zábavná i pro děti, ale je také poměrně nebezpečná, co se týče zranění, takže doporučujeme nečekat, až zábava pokročí do pozdních nočních hodin a hosté budou opojeni alkoholem.

Hra s balónky

Úkolem svatebčanů je nejprve nafouknout balonek, pak si ho provázkem přivázat na nohu a pokusit se bez pomoci rukou prasknout co nejvíce balonků svým soupeřům. Zároveň si musí před prasknutím hlídat ten svůj. Vítězem se stává nejšikovnější „práskač“ balonků.

Hledání nevěsty

Poznají se novomanželé, aniž by se viděli? Odpovědí může být tato hra. Vyberte několik z hostů a posaďte je spolu s nevěstou na židle uprostřed parketu. Zavažte ženichovi šátkem oči a nechte ho, aby pomocí hmatu našel svou milovanou. Ženich může rukama ohmatávat osoby sedící na židli, dokud se nerozhodne, ve které z nich poznal svou nevěstu. Všichni včetně nevěsty musejí dodržet hrobové ticho, jinak ženich rychle přijde na to, která je jeho nevěsta.